Logowanie:

Aktualnie jesteś: Strona główna » Zdrowie i uroda, Zajęcia sportowe, Sport i rekreacja, Rozrywka » NORDIC WALKING Robert Bal rekreacja sport zdrowie turystyka

Informacje o firmie:

dodaj do schowka

NORDIC WALKING Robert Bal rekreacja sport zdrowie turystyka

Branże w których działa firma:

Zdrowie i uroda Zajęcia sportowe Sport i rekreacja Rozrywka

Adres i dane kontaktowe:

przemyski
Glazera 13/35
37-700 Przemyśl
tel. 606-333-570

 

 

 Poleć na:          


  • Poleć firmę:
    Twój email będzie wyglądać następująco:

    Polecam [nazwa], jest to bardzo konkretna, zaufana firma, szczerze polecam jej usługi. Opis i informacje o firmie znajdziesz pod adresem [link].

    Pozdrawiam [login]

  • Napisz do firmy:
  • Zgłoś błąd:
Opis firmy:

Nordic Walking jest ciekawą i przyjemną formą odpoczynku. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Niektórym może się wydawać, że jest to sport nowy, jednak jego początki datuje się na lata dwudzieste XX wieku. Wtedy była to forma treningu dla narciarzy biegowych. Obecnie trenować może każdy a sam Nordic Walking ma trzy poziomy aktywności: zdrowotny, fitness, sportowy.

Podczas Nordic Walking osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała. Pracują one zupełnie inaczej niż podczas zwykłego marszu. Są bardziej wzmocnione, zwłaszcza ramiona, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Po intensywnych ćwiczeniach podczas takich spacerów, jesteśmy w stanie z większą łatwością, wchodzić na wzgórza a co najważniejsze Nordic Walking pozwala spalać nieco więcej kalorii niż podczas chodzenia. Jak się więc okazuje, można go uznać za dobrą - formę odchudzania zrzucenia zbędnych kilogramów.

Kije do Nordic Walking mają bardzo wiele zalet, między innymi odciążają stawy, które zwłaszcza u osób starszych mogą być nadwyrężone i schorowane. Najważniejsze o czym trzeba pamiętać to nie mylić kijów do Nordic Walking z kijami trekkingowymi. Czasami dochodzi do takich pomyłek gdyż sprzedawcy często nie informują klienta o dosyć zasadniczych różnicach między wyposażeniem trekkingowym a marszowym.Oprócz kijków istnieją różne ciekawe i czasami potrzebne podczas marszu dodatki.

Chodzić z kijami można w zasadzie w każdym miejscu na ziemi, tak nad morzem jak i w górach. Poleca się rozpoczynać przygodę z Nordic Walking pod okiem instruktora. Taka osoba pomoże dobrać kije i nauczy przyjmować prawidłową postawę podczas chodzenia, ważna jest też sama technika chodzenia.

Instruktorem Nordic Walking mogą zostać osoby, które są absolwentami szkół wyższych z zakresu wychowania fizycznego, fizjoterapeutami, rehabilitantami oraz wszyscy ci którzy czują się na siłach i są aktywni fizycznie. Ten rodzaj sportu jest wręcz sposobem na zdrowe życie, ma wiele zalet i przynosi ogromne korzyści.

Główne zalety Nordic Walking to ogólna poprawa stanu zdrowia, krążenia i dotlenienie całego organizmu.

ZAPRASZAM na moje zajęcia

Robert Bal 606-333-570

 

 

Opinię o firmie dodał: Anka | 2013-11-05 23:14:22 5  

Polecam, warto pochodzic z Robertem, można sie coś nauczyć.

 

Galeria:

NORDIC WALKING Robert Bal rekreacja sport zdrowie turystyka

Mapa dojazdu:

Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

ARTEGO Gabinet Weterynaryjny Przemyśl

Nazwa firmy:

ARTEGO Gabinet Weterynaryjny Przemyśl

Lokalizacja, branża :

przemyski | Weterynarz Usługi

CARGO Ubezpieczenia Jasło

Nazwa firmy:

CARGO Ubezpieczenia Jasło

Lokalizacja, branża :

jasielski | Ubezpieczenia Usługi


  Schowek (0)